Egy jól sikerült, inspiratív rendezvény nemcsak a résztvevők számára jelent örömteli eseményt, hanem kedvet csinál a résztvevőknek ahhoz, hogy a soron következőn ők maguk is előadóként vegyenek részt. Dr. Malatinszky Judit is a tavalyi, úttörő rendezvényen gondolta először azt, hogy az idei Coaching Campre azokat a szakmai meggyőződéseket, gondolatokat, tapasztalatokat, amelyek a leginkább foglalkoztatják. Vezetőedzőként többek között a coach önreflexióival, a saját érzelmei kezelésével való munkát mutatja be a workshopján.
„Tavaly nyáron résztvevőként ott voltam a Coaching Campen és láttam, hogy milyen színvonalas és szakmailag élvezetes rendezvény zajlott” – kezdte bemutatkozóját a vezetőedző. Még ott az esemény ideje alatt kedvet kapott ahhoz, hogy a második Coaching Camp-en, ezen a rangos szakmai konferencián beszéljen arról a módszertani eszközről, amely a szakmai személyiségfejlesztés „világában” nagyon közel áll Malatinszky Judit személyiségéhez. Ez pedig a szupervízió.
Mivel Judit szakmai élete első szakaszában, körülbelül 8 évvel ezelőttig ügyvédként dolgozott, jelenleg pedig elsősorban coachként és terapeutaként működik, ismeri, hogy milyen nehézségekkel küzdenek az egyéni kliensekkel foglalkozó tanácsadók. Szakmai elakadásaik, dilemmáik, magányosságuk nem jelent újdonságot a coach szakember előtt.
Éppen ezért Malatinszky Judit a missziójának tekinti, hogy a szupervíziót meghonosítsa a coachok világában is. A szakember szerint a szupervízió célja, hogy a résztvevők – az esetfeldolgozás során átélt önreflexión és a szupervizor reflexióin keresztül – ki tudjanak lépni önmaguk történéseiből és azokra egy külső nézőpontból rátekintve meglássák saját maguk és mások működési mechanizmusát, feldolgozzák és megértsék azokat.
A Coaching Campre egy workshoppal készül Judit, melynek során ezeket az önreflexiós helyzeteteket, a speciális kreatív mező munkáját esetfeldolgozással hozza közel az érdeklődő szakemberek számára.
Az eredeti cikk itt jelent meg.