Ez a második év, amikor jelen van a Gestalt szemlélet, nem csak látogatóként, de résztvevőként, előadóként is.
A Pszichoterápia folyóirat (amelynek szerkesztőbizottsági tagja Erős Ila, alapító tagunk) 12. éves konferenciája ez a szakma különböző területeinek, irányzatainak találkozási helyeként. Olyan programokra törekednek, amely sokakat érintő, közös, konfliktusokat is hordozó kérdésekkel foglalkozik, ahol egymással párbeszédben szerepelnek az egyes irányzatok/területek; ahol a gyakorlat a maga problémáival, buktatóival is megjelenik. Az idei főtéma a gyakorlat egyszerre konkrét és szubjektív, elvont kérdését szólítja meg. Mikor mire van idő a terápiában, tanácsadásban? Hogyan viszonylik a módszer, a cél és az idő egymáshoz? Van idő a szakmai reflektálásra? Mikor van itt az ideje egy terápiának, képzésnek, terápiás lépésnek? És a befejezésnek? A szakmai összefogásnak és a szakmai vitának? A változásnak?
Melyik idő? A belső, szubjektív? A külső, szabályozott? Jelen? Múlt? Jövő?
A Gestalt-terápia mint szemlélet, megjelent „Az idői keret, mint terápiás hatótényező. Mit gondolnak erről a különböző terápiás irányzatok” kerekasztalbeszélgetésben, ahol Miklós Barbara-Szomato, Mondok Árpád-Gestalt, Szőnyi Magda-Szimbólum, Szűcs Mónika-Pszichodráma vett részt. (A kerekasztal moderátora: Deák Zsolt-Jungiánus)
Egy módszertani sokszemközt helyzetben, egy esettanulmányt dolgozott fel, „Hogy ez mennyire fáj!” – Sokszemközt a serdülőkorban maradt felnőtt problematikáról címmel, Csonka Judit-, Mondok Árpád-Gestalt, Milák Piroska-, Tóth Erika- (A moderátor: Kiss Tibor Cece)
A konferencia részletes programja itt olvasható.
Ha Te is szeretnél résztvenni jövőre, akár mint Gestalt-terapeuta vagy coach, az egyesületi összekötő segítségével bekapcsolódhatsz a 2017-es program összeállításába, amelynek módjáról 2016 őszén a hírlevélben olvashatsz.